Ruh Toplantısı


  Soul Gathering - Group Sound Healing 

Ruh Toplantısı - Gurup Ses Şifa Seansı 
Biz Yuuka ve Wings (Gökhan) 2012'nin Mart'ında, Rishikesh'in Ganj nehri kıyılarında, bir gün batımında başlattığımız, singing bowl ile şifa chanting'lerimizi, geçen süre içinde başka enstrümanlarla zenginleştirip, ihtiyacı olan kişi ve guruplarla paylaştık. O ruhani çağrıyı ve görev duygusunu hissettikçe, ses ile şifa çemberini, bize kucak açan ortamlarda topladık. Niyetimiz hep aynıydı; hem kendimizin, hem katılımcıların, hem de mekanların ve zamanların derinliklerine işlemiş korkuyu ve ilintili bütün gölgelerini arındırmak; içimizdeki ışığı uyandırmak, parlatmak; sevginin ve ondan doğan diğer bütün güzel duyguların yayılmasına vesile olmak; yer yüzünde cenneti doğurmak, cenneti yaşamak.

Ruh Toplantısında biz, yüksek boyutlardan inen enerjiye kanal ve tercümanız. Enerjiyi sese çevirenleriz ve serbest kalmaya sabırsızlanan huzursuz hislerin ses bulduğu aracız. Seslendirilmeye çekinilen duyguların taşıyıcısıyız.

Güzel melodiler duyma beklentiniz olmadan gelin derim. Güzel sesler de olur elbet; fırtınadan sonra dinginleşen okyanus ve yeniden ısıtan güneş gibi.
   Enstrumanlar: Shaman Drum, Tibetian Singing Bowls, Jews Harp, Aqua drum

-----------------------------------------------------------------------


Ses ile şifa nedir?


   Ses ile şifa bilinen en eski şifa yöntemlerinden biridir. Hemen hemen her kültürde ve dinde, adı "ses ile şifa" olmasa da, tanımı pek yapılmamış olsa da, ilahi ve harmonik mantra okumak şeklinde, yahut evrenden gelen ışığın geldiği an sese tercüme olması şeklinde, insanlar ve dünya şifalandırılmıştır. 


   
   Tüm atomlar sese yanıt verirler. Sesler atom yapısını değiştirir. İyi niyet ile aktarılan ses, atomları orjinal yapısına döndürürken (Şifalandırırken), kötü niyet (negatif enerji) ile aktarılan sesler kaos ve hastalığa kapı açar, atomların orjinal yapısını bozarlar. Bu konuda yapılmış en önemli bilimsel araştırmalardan biri Dr Emoto'nun su molekülleri üzerinde gerçekleştirdiği çalışmadır. Bu çalışmada sesli ve sessiz, niyetin moleküller üstündeki etkisi araştırılmış ve aşağıdaki sonuçlar bulunmuştur.*Heavy Metal müzik, *beni hasta ediyorsun ve seni öldürmek istiyorum, *Adolf Hitler, *Teşekkürler, *Sevgi ve müteşekkirlik, *Mother Teresa)  


Aşağıdaki kısa videoda ise ses frekanslarının kum üstündeki etkisini izleyebilirsiniz. (Kumun aldığı şekil her bir atomun alacağı şeklin daha büyük ölçekli resmidir.)

  

  
      Soul Gathering esnasında dans etmek, dilediği sesleri çıkarmak serbesttir ve de faydalıdır. Vucuttan çıkmak isteyen enerjilerin çıkışına yardımcı olur, vücuda yerleşmek isteyen ışığın bedenlerde akışına yardımcı olur.

   Soul Gathering esnasında gerekli gördüğü takdirde Yuuka vortex oluşturan shamanik bir dans yapar. 

   Aşağıdaki resim Japonya`da gerçekleştirdiğimiz bir Soul Gathering`de, öyle bir anda çekilmiş.  

     Kendisini örnek aldığım, severek takip ettiğim, bir bilim adamı ve dünyanın en tanınmış ses şifacısı olan Tom Kenyon hakkında çekilmekte olan belgeselin fragmanını da buradan paylaşmak isterim. Evrenin ışıklarını toprağa eken ses... Önden yürüdüğün ve yolumuzu aydınlattığın için tüm kalbimle teşekkürler.Tom Kenyon hakkında daha fazla bilgi için :